Teatralne spotkania z książką w bibliotece – nową formą spędzania wolnego czasu

Spektakl teatralny „Dziadek do Orzechów”, w autorskiej realizacji Aliny Więckiewicz, na podstawie małej książeczki E.T.A. Hoffmana pod tym samym tytułem, połączony z interaktywnymi warsztatami dla rodzin będzie kontynuowany na Mazowszu, w bibliotekach i ośrodkach kultury powiatu otwockiego. Najbliższe przedstawienia odbędą się w następujących placówkach:

• 27 II 2019 Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna
  • 28 II 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Sobieniach–Jeziorach
  • 3 III 2019 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie
  • 6 III 2019 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Karczewie
  • 17 III 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Osiecku
  • 19 III 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli

Spektaklowi towarzyszą piękne kostiumy z epoki i to właśnie one będą punktem wyjścia do warsztatów teatralnych. W świat dawnego kostiumu wprowadzi widzów kostiumolog Sylwia Majewska. Uczestnicy dowiedzą się m.in. co damy zakładały pod spódnicą, jakie falbany i gorsety nosiły, dlaczego gorset sznurowano na plecach i czy mogły same założyć skomplikowany kostium. Wszystko w pięknej scenografii scenki teatralnej, w towarzystwie lalek marionetek.